Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy hosting pod WordPress?

Wybór najlepszego hostingu pod WordPress dla naszej witryny nie zawsze jest prosty. Koszty hostingu znacznie się różnią. Hosting uzależniony jest od typu naszej strony internetowej.

Hosting zarządzany

Hosting zarządzany jest stosunkowo nową koncepcję, w dużej mierze spopularyzowaną przez obecnych liderów. Ma na celu wyeliminowanie problemów, związanych z zarządzaniem szczegółami technicznymi instalacji WordPress. Najlepszy hosting pod WordPress zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych, zwiększone bezpieczeństwo, automatyczne aktualizacje, codzienne monitorowanie i bezpłatne przywracanie w razie ataku hakera. Dobra firma hostingowa zapewnia wysoce zoptymalizowane konfiguracje serwerów. Oferują wbudowane buforowanie i nieskończoną skalowalność przy dodatkowym koszcie.

Hosting w chmurze

Hosting w chmurze ma wiele zalet. Zapewnia lepszy czas i wysoką dostępność. Hosting pod WordPress w chmurze wykorzystuje liczne połączone serwery, które automatycznie kompensują serwer, w przypadku wystąpienia problemu. Gwarantuje lepszą wydajność. Zapewnia zasoby wymagane przez witrynę. W grę wchodzi łączenie zasobów, aby kierować je tam, gdzie jest ich więcej. Hosty w chmurze zazwyczaj także implementują równoważenie obciążenie na kilku serwerach. W ten sposób zapewniona jest wystarczająca ilość zasobów. Dobry hosting w chmurze jest skalowalny i elastyczny. Można go szybko wdrożyć. Ważną zaletą tego typu hostingu jest tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie po awarii, a także niższe koszty.

Warto zastanowić się nad typem hostingu, by odpowiadał potrzebom naszej strony internetowej.

Źródło – https://hostilla.pl/