Mieszkanie w Gdańsku – jak je sprzedać?

Aktualnie rynek nieruchomości w Gdańsku wprost rozkwita. Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie mieszkania na własność. Dlatego sprzedaż nieruchomości z pozoru nie wydaje się nam wielkim wyzwaniem. Mimo wszystko warto wiedzieć, jakie podstawowe błędy należy wykluczyć, by móc sprzedać mieszkanie bezstresowo i jak najszybciej.

Profesjonalna wycena mieszkania w Gdańsku

Przede wszystkim zadbaj o wiarygodną wycenę mieszkania w Gdańsku. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnych rozczarowań – często zawyżamy realną cenę mieszkania. To również dodatkowe wsparcie w negocjacjach prowadzonych z potencjalnym nabywcom – a targujących się nadal nie brakuje.

Zadbaj o prezencję mieszkania

Sprzedając mieszkanie w Gdańsku, najlepiej jest zadbać o to, aby prezentowało się ono możliwie jak najkorzystniej. Nieruchomość opróżnij z niepotrzebnych przedmiotów, starych mebli „po babci”, a także dokładnie je wysprzątaj. Dobrze jest odmalować mieszkanie na neutralne, jasne kolory. Dzięki temu osoby wybierające się na oglądanie mieszkania będą miały możliwe jak najlepsze pierwsze wrażenie.

Napisz dobre ogłoszenie sprzedaży

Szybka sprzedaż mieszkania w Gdańsku w znacznej mierze zależy od dobrego ogłoszenia nieruchomości. Wybierz topowy portal ogłoszeniowy, nie szczędź na promowaniu ogłoszenia, ale przede wszystkim wykonaj estetyczne zdjęcia nieruchomości i przedstaw szczegółowy opis, który uwzględnia wszelkie istotne parametry nieruchomości. Nie zapomnij również określić w ogłoszeniu ceny mieszkania.