Analiza statystyczna

Analizy statystyczne zmieniają sferę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się duże możliwości podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w obrębie stosowania analiz statystycznych jest aktualnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednak konsultanci muszą nauczyć się innowacyjnych zespołów umiejętności.
Analizy statystyczne to natychmiastowo udoskonalające się technologie, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych standardów w rozległych zestawach informacji. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz wieloskładnikowe, przeważnie imponujące, transformacje zachodzące wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie wydatki korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są proporcjonalnie rozciągnięte na rozrost wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych specjalistów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali znaczną wartość dla swojej firmy.
Prowadzące firmy konsultingowe zauważają, że interpretacja Big Data nie przynosi im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zakłóceń cyfrowych, nieodzowne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje dochodów, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na ergonomię, co jest niezbędne dla taktyki, funkcjonowania, fachowców HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla ekspertów, jak i ich odbiorców, nauka o danych i analizy statystyczne są teraz towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i statystycznego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewprowadzonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wyjaśnić – w nieskomplikowanych pojęciach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich sporządzić. To jest miejsce, w które wstępują konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy potrafią je odtworzyć i wykorzystać, są autentycznym walorem dla odbiorców. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są wciąż rzadkością na rynku. Konsultanci, którzy umieją łączyć swoje dane naukowe z umiejętnościami strategicznego wnioskowania ze zdolnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych? https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/